Translate

24 wrz 2017

Wierszowanie promieni dla wybitnie leniwych

    Cóż... ostatnio trochę się opuściłem ;-) po części z braku czasu, po części z powodu poczucia "niedopieszczenia" przez szefostwo firmy, a po części z powodu czegoś co można nazwać "wierszowaniem promieni dla wybitnie leniwych".

     Mówiąc krótko postanowiłem popełnić program, który wygeneruje ten kod za nas. Na razie działa tylko pod Windowsem, ale w przyszłości powinien też pod Linuxem. Tworzenie na urządzenia mobilne mija się raczej z celem ze względu na brak możliwości przesłania kodu do maszyny, no chyba że któryś pracodawca jest tak "wspaniałomyślny" i udostępnia nieskrępowany dostęp przez Wi-Fi do swojej sieci firmowej i wpiętych w nie maszyn.

    Prezentowany program, to na razie wczesna alfa, nie mająca pełnej funkcjonalności, ale... podstawowe opcje działają.

    Program jest dostępny na G-Drive pod poniższym linkiem:
Wierszowanie promieni

Wierszowanie promieni wersja 32 bit

A dla zachęty dwa zrzuty ekranu:Oczekuję na ewentualne uwagi i opinie.

4 komentarze:

 1. Dzień dobry, program nie uruchamia się pod systemem Windows XP emulowanych w Virtualboxie. Zapewne kompilowany pod 64 bitowe Windowsy.
  Komunikat jaki otrzymuje to:
  C:\Ścieżka\do\pliku\Wierszowanie promieni.exe nie jest prawidłową aplikacją Win32.
  Jeśli program powinien się mimo wszystko uruchomić w WinXP 32bit to proszę o wskazówki jak go uruchomić/jakie biblioteki doinstalować.
  Na wersje dla Linux Czekam z niecierpliwością.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, faktycznie jest to wersja 64-bit. Naprawiam błąd i już dodaję wersję 32-bitową.
   Co di Linuxa, to troszkę zejdzie... po pierwsze chcę najpierw doprowadzić tą wersją do pełnej funkcjonalności, a po drugie z Linuxem postępuję dość ostrożnie, na razie testuję w Virtual Boxie, głównym zagadnieniem jest uruchomienie w systemie Hendenhaina i nie uszkodzenie go.

   Usuń
 2. A mogl by pan podac przykladowy program do wierszowania faz np 30 st. frezem kulowym z gory dziekuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram się zamieścić wpis na ten temat do końca tego tygodnia, choć generalnie niewiele się to różni od wierszowana promieni.

   Usuń

Do "Januszy biznesu". Wszelkie komentarze noszące znamiona reklamy (link do strony firmowej, nazwa użytkownika będąca nazwą bądź adresem firmy itp.) będą niezwłocznie usuwane.